2.semestris 2014./2015

2014./2015.m.g. 2.semestra sporta apskats
    JANVĀRIS
20. janvārī notika vieglatlētikas sacensību „Mazā balva” otrā kārta. Godalgotas vietas ieguva:
1.vieta 1000 m soļošanā M.S.Bersonam, 2.vietas 60m/b un 1000 m soļošanā E.Ūsānei, 2. vieta augstlēkšanā A.Sarkam.
   21. janvārī piedalījāmies Jēkabpils atklātajā vieglatlētikas čempionātā U16 grupā.
60m/b A.Tumāne izcīnīja 8.vietu, A.Litvjakova 9.vietu un M.Dreijere 10.vietu lodes grūšanā.
25. janvārī Rīgā risinājās Latvijas čempionāts soļošanā. 2000 m soļošanā A.Litvjakova izcīnīja 5.vietu, bet A.Tumāne 11.vietu.1000m soļošanā E.Ūsāne izcīnīja 9.vietu.
  FEBRUĀRIS
 tika veltīts telpu futbola sacensībām. Skola šogad piedalījās divās vecuma grupās. Godalgoto 3. vietu izcīnīja 8.-9. klašu zēnu komanda.
 7.-8. februārī M. Dreijere startēja Latvijas čempionātā U16 grupā un lodes grūšanā izcīnīja 25.vietu.
 17. februārī notika „Mazās balvas” trešais posms.
1. vietu 1000 m soļošanā izcīnīja M.S.Bernsons, 2. vietu augstlēkšanā D. Usāns,
3. vieta 60 m/b E.Ūsānei, 1000 m soļošanā K.Kokinam, augstlēkšanā M.Geduševam.
 28. februārī startējām Vārkavas vidusskolas balvu izcīņas vieglatlētikas trīscīņas sacensībās.
1.vietu izcīnīja Z.L.Lukjanova, 3.vietas savās vecuma grupās ieguva: E.Ūsāne, A.Sarks, K.Kokins.
MARTS
 7. martā mūsu skolas skolēni piedalījās Preiļu novada kausa izcīņas sacensībās vieglatlētikā telpās. 1.vietas 1000 m soļošanā izcīnīja A.Litvjakova, lodes grūšanā M.Dreijere, 2.vietu 60m/b izcīnīja A.Tumāne. 3.vietas 60m/b izcīnīja A.Litvjakova un 1000 m soļošanā A.Tumāne.
 26. martā Aglonā notika novadu skolu sacensības florbolā. Šādas sacensības notika pirmo reizi. Pieteikušās bija 5 skolu komandas. Sīvās cīņās tika izcīnīta 3.vieta. Nācās piekāpties Preiļu 1. pamatskolas un Aglonas vidusskolas komandām.
10. aprīlī skolā notika pavasara kross. Tā ir sena skolas sporta dzīves tradīcija. Dalībnieku skaits bija maksimāls, izņemot dažus, kas bija sasirguši. Tika noskaidroti labākie skrējēji pa vecuma grupām.
APRĪLIS
 11. aprīlī Preiļi pulcēja garo distanču skrējējus ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas. Mūsu skolas audzēkne Elīna Ūsāne izcīnīja 4. vietu un balvā saņēma T-krekliņu ar sacensību logo.
18. aprīlī A.Ūsāns, E.Ūsāne, R. Čačs, K.Kokins, A.Litvjakova, A.Tumāne Preiļu BJSS komandas sastāvā piedalījās starptautiskajās sacensībās sporta soļošanā Aprill-Aprill-2015 un reizē Latvijas čempionātā. E. Ūsāne izcīnīja 2. vietu, piekāpjoties Lietuvas sportistei. A. Ūsāns izcīnīja 3. vietu U16 grupā un tika iekļauts Latvijas komandā Baltijas kausa izcīņai Lietuvā. R.Čačs izcīnīja 5. vietu, K.Kokins 6. vietu, A.Litvjakova 4. vietu, A.Tumāne ieguva 5. vietu.
22. aprīlī Aglonā notika starpnovadu pavasara kross. Skola kopvērtējumā izcīnīja 5. vietu.
25. aprīlī kopā ar Preiļu soļotājiem devāmies uz Lietuvas pilsētu Birštonas, kur notika Baltijas valstu kausa izcīņa. Plecu pie pleca cīnījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas soļotāji. Augstāko 3. vietu 1 km soļojumā izcīnīja Elīna Ūsāne. Pārējiem tika pieticīgākas vieta.
MAIJS
6. un 7. maijā Preiļos notika starpnovadu vieglatlētikas sacensības. Tās ļoti nozīmīgas bija A.Litvjakovai, ATumānei un M.Dreijerei, lai pierādītu sev, ka Latvijas Jaunatnes Olimpiādes 2015 izpildītie normatīvu rezultāti ir uzlabojušies. Jaunākā vecuma grupā R.Čačs un E.Ūsāne individuāli izcīnīja divas medaļas, bet kopvērtējumā komanda izcīnīja 1. vietu pamatskolu grupā. Vidējā vecuma grupā medaļu ir krietni vien vairāk. Tika izcīnītas 6 medaļas, no tām 3 ir zelta. Medaļas ieguva: M.Dreijere, A.Tumāne, A.Litvjakova, R.Kokins un divas medaļas A.Sprindža. Visas komandas punkti veido kopvērtējumā 1. vietu pamatskolu grupā.

Sporta skolotājs J.Upenieks